,,Przez żołądek do serca”, zdrowia

i radości naszych pupili…

czyli jak zaczęliśmy naszą przygodę z FitPets

Przekształcamy naszą bezwarunkową miłość do psów w nieskomplikowaną opiekę. To zaś zaczyna się od jedzenia, które wkładasz do psiej miski! Nasza firma została założona przez dwóch miłośników psów (Jan i Piotr), którzy mieli dość wysoko przetworzonych, spalonych, brązowych kulek, sprzedawanych jako „naturalna” i „zdrowa” karma. Postanowili stworzyć jedzenie dla psów na nowo – od podstaw.

Napędzane miłością. Potwierdzone naukowo.

Wyspecjalizowany zespół weterynarzy, zwierzęcych dietetyków, behawiorystów i kucharzy pracują razem nad stworzeniem najzdrowszych posiłków dla Twojego pupila. Nasza pasja do zwierząt, najwyższej jakości składniki i edukacja stworzyły unikatowy produkt, dzięki któremu Twój przyjaciel będzie pełen wigoru i dobrego nastroju.

Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. W rezultacie otrzymujemy świeżą i zdrową żywność, która jest bezpieczna i odpowiednio zbilansowana.

Nasze receptury przygotowane są przez dietetyków zwierzęcych i weterynarzy, a zainspirowane przez badania naukowe wykonane przez instytucje takie jak: Uniwersytet Boloński, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie czy Uniwersytet Stanowy w Kansas. Źródła można znaleźć tutaj.

Zaczęło się od Piniusia

Piniuś był przepięknym szczeniakiem (Cavapoo), jednak przez pierwsze dwa lata życia cierpiał na poważne problemy trawienne.

Wycieczki do weterynarzy, częste zmiany karmy i duże poświęcenie ze strony Jana (współzałożyciela FitPets) nie potrafiły pomóc Piniusiowi.

Prawdziwe jedzenie. Prawdziwe rezultaty.

Jeden z  weterynarzy zaproponował Janowi, aby spróbował gotowania w domu. Jan po prostu przygotował składniki pokazane na opakowaniu tradycyjnej karmy dla psów, ale to, co zrobił, faktycznie wyglądało, pachniało i smakowało jak prawdziwe jedzenie! W ciągu kilku tygodni Jan zapomniał o problemach z brzuszkiem Piniusia. Była to dla nich wielka ulga.

Rewolucja

Jan uświadomił sobie, że wszystkie reklamy karm dla zwierząt są przekoloryzowane, nie pokazując prawdziwej rzeczywistości. Problemy zdrowotne pupili zaczynają się od tego co mają w misce i często się kończą na drogich i bolesnych kroplówkach u weterynarzy. Nie chciał tego, więc postanowił zmienić nawyki żywieniowe Piniusia. Połączył więc siły z Piotrem, tworząc nową rewolucję w branży zwierzęcej, FitPets.

Nasz Cel

Psy rasowe, mieszańce te małe i te duże potrzebują pełnowartościowych posiłków. FitPets tworzą żywność nowej generacji. Dzięki naszemu zespołowi Twój pupil będzie się rozwijać w pełni zdrowia i radości.

Dzisiaj

Nasz zespół rozrasta się bardzo szybko (szukamy pracowników!) i z miesiąca na miesiąc dostarczamy coraz więcej posiłków w całej Polsce. Pod wieloma względami dopiero zaczynamy, ale to, co nas napędza, nie uległo zmianie: ułatwiamy dbanie o zdrowie psów.

Parę słów od założycieli

Nie musisz zgadywać, co jest w naszym jedzeniu. Możesz to dosłownie zobaczyć, powąchać, a nawet zjeść. Zaufaj mi. Jadłem. Nie raz. 🙂

W przeciwieństwie do suchej lub puszkowanej karmy, nasze świeże receptury są przygotowywane z bezpiecznych dla zwierząt (i ludzi) składników. To jest karma, którą karmimy nasze własne psy. - Zawsze będziemy starać się utrzymywać najwyższe standardy.

Jan WoszczakWspółzalożyciel

Karmienie naszym jedzeniem nie polega na rozpieszczaniu psa czy byciu wyszukanym; chodzi o uznanie, że żaden naturalny układ pokarmowy – ludzki, psi czy inny – nie jest przystosowany do trawienia wysoko przetworzonej żywności. Oczywiście psy nie są ludźmi i muszą jeść inne rzeczy niż my, ale wciąż są żywymi istotami, które potrzebują prawdziwego jedzenia. A my ułatwiamy zapewnienie im właśnie tego.

Piotr CichockiWspółzalożyciel

Wypróbuj naszą karmę