Nasze Jedzenie

Dlaczego warto wybrać karmę przygotowaną ze świeżych składników?

Prawdą jest, że większość z obecnie dostępnych karm dla psów zawiera witaminy i wartości odżywcze w proporcjach wystarczających, by pies mógł przeżyć. My jednak wierzymy, że istnieje ogromna różnica między podtrzymywaniem życia a ulepszaniem jego jakości. W czasach, gdy częstotliwość chorób takich jak otyłość, rak i cukrzyca u zwierząt domowych niepokojąco wzrasta, coraz więcej naukowych dowodów wskazuje na korzyści zdrowotne wynikające z utrzymywania diety opartej na świeżych produktach, a także na niebezpieczeństwa związane z procesem wytwarzania komercyjnej żywności dla zwierząt domowych. Niezależnie od tego, czy twój pies jest wybrednym niejadkiem, zmagającym się z konkretnym schorzeniem, czy cieszy się idealnym zdrowiem i gotów jest zjeść cokolwiek, możemy zapewnić, że świeża karma będzie mieć na niego pozytywny wpływ: mamy dowody z pierwszej ręki.

Nie ma nic wymyślnego w tym, co próbujemy zrobić: prawdziwej, świeżej karmie, podanej w wygodny sposób. To wciąż jedzenie dla psów – takie, jakie powinno być.

Jak powstają nasze posiłki?

Każda receptura opiera się na delikatnym gotowaniu w niskich temperaturach i pieczeniu mięsa w piecach. Następnie karma jest szybko mrożona (nigdy nie jest to głębokie mrożenie!), by ułatwić transport i zapewnić wygodę w użytkowaniu. Ponieważ pakujemy i dostarczamy Twoje paczki w ramach dogodnej subskrypcji, Twoja karma jest prawdziwie świeża i nie zawiera konserwantów, które niegdyś pozwalały, by puszki karmy latami leżały na półkach.

Jaka jest jakość składników? Jak tworzone są receptury?

Każdy z wykorzystywanych przez nas składników jest bezpieczny dla człowieka. Pozyskujemy je od renomowanych dostawców żywności, z lokalnych farm i od zaufanych dostarczycieli jedzenia. Nigdy nie przetwarzamy też składników tak, by były stabilne w przechowywaniu. Zapewniamy Twojemu psu najwyższą jakość i jak najwięcej naturalnych składników odżywczych. 

Tworzymy receptury proste z natury. Każda receptura zawiera odpowiednią ilość protein, węglowodanów, tłuszczy i dopełnione jest witaminami oraz minerałami. To wszystko. Nasi certyfikowani specjaliści z zakresu żywności dla zwierząt uważnie formułują każdą recepturę tak, by była w 100% kompletna i zbilansowana. By to osiągnąć, stosujemy składniki i procesy wykorzystywane w przygotowywaniu żywności przeznaczonej dla ludzi. 

Listy konkretnych składników każdej receptury znajdziesz w zakładce “Plan Żywieniowy” naszego kwestionariusza.

Czy muszę przechowywać karmę w lodówce?

Tak! Nasze jedzenie jest naprawdę świeże. Nie używamy żadnych konserwantów, dlatego bardzo istotne jest, by traktować je tak, jak prawdziwy posiłek (bo tym właśnie jest!). Trzymaj jedzenie w bezpiecznej temperaturze w lodówce lub zamrażarce. Twoje pudełko będzie zawierało prostą instrukcję na temat tego, jak przechowywać i serwować jedzenie w odpowiedni sposób – to bardzo łatwe!

Czy muszę gotować karmę przed podaniem?

Nie ma takiej potrzeby, nasza karma jest podzielona na porcje i gotowa do podania! Możesz zaserwować ją prosto z lodówki lub, jeżeli Twój pies woli ciepłe jedzenie, dodać odrobinę gorącej wody.

Jak mogę dowiedzieć się, jakiego jedzenia potrzebuje mój pies?

Ściśle współpracujemy z weterynarzami, by tworzyć optymalne posiłki dla różnych kombinacji rasy, wieku, poziomu aktywności, idealnej wagi czy rozmaitych uczuleń. Dlatego jesteśmy w stanie zadać Ci właściwe pytania tak, aby móc stworzyć plan żywienia, który jest naprawdę dopasowany do charakterystyki i potrzeb Twojego psa. Kiedy już zaczniesz, możesz na nas liczyć – nasz zespół będzie Ci towarzyszył na każdym kroku, gotowy do pomocy w nadzorowaniu rozwoju Twojego psa i do dostosowywania planu żywieniowego.

Czy muszę skonsultować się z weterynarzem, zanim zacznę podawać psu świeżą karmę?

Najlepiej tak! Weterynarz doceni to, że współpracujemy z certyfikowanymi specjalistami w zakresie żywienia zwierząt. Wielu weterynarzy zwalcza rozmaite trendy w karmieniu psów, jednak prawie każdy specjalista jest zdania, że świeża, zbilansowana odżywczo karma jest dla nich świetna. Nasze receptury są tworzone tak, by całkowicie zastąpić zwykłą dietę, ale wiele zwierzaków z problemami zdrowotnymi również znakomicie się na niej rozwija.

Dlaczego nie mogę po prostu gotować psiej karmy w domu?

Możesz to robić. Jednak ostatnie badania dowiodły, że 95% internetowych przepisów na karmę nie zawiera kluczowych dla psów składników odżywczych. Jeśli receptura karmy nie jest odpowiednio skalibrowana, Twojemu psu grożą poważne problemy z powodu niedoborów lub (co bardziej powszechne) nadmiaru konkretnego składnika. Dla tych, którzy są zainteresowani gotowaniem w domu, powstaje program DIY (w trakcie rozwoju), w ramach którego można będzie otrzymywać paczki składników odżywczych skomponowane przez naszych specjalistów, do użycia według sugerowanych przepisów – subskrybuj nasz newsletter, by otrzymywać powiadomienia na ten temat. 

Tworzenie Diety

Jak mogę się zarejestrować?

Kliknij tutaj, by opowiedzieć nam o swoim psie, a my skomponujemy dla niego perfekcyjny plan żywieniowy. To zabierze tylko kilka minut!

Ile to kosztuje?

Ceny planów zaczynają się od 6.90zł dziennie i zawierają darmową wysyłkę. Każdy pies jest inny, dlatego cena jednego posiłku zależy od wielu czynników, takich jak wiek, waga, aktywność fizyczna i inne. Ponieważ dostarczamy karmę prosto pod Twoje drzwi, możesz być pewien, że przeznaczasz swoje pieniądze na składniki najwyższej jakości, nie na marżę wielkiego koncernu. Wypełnij krótki kwestionariusz, byśmy mogli ocenić dokładne koszty Twojego planu!

W jaki sposób wyznaczacie wielkość porcji?

Ściśle współpracujemy ze specjalistami w zakresie żywienia zwierząt, aby wyliczyć optymalne zapotrzebowanie na kalorie w zależności od kombinacji czynników takich jak rasa, wiek, poziom aktywności fizycznej, idealna masa czy uczulenia. U niektórych psów przemiana materii trwa krócej, więc zdarza się, że plan wymaga dalszego dostosowywania.

Kto stworzył waszą stronę?

My, z pomocą naszych psów.

Twoja Subskrypcja

Zapomniałem hasła – jak mogę je zresetować i zalogować się na Konto Klienta?

Możesz zresetować hasło do Twojego konta, odwiedzając tę stronę. Na Twój adres mailowy otrzymasz link resetujący, a następnie możesz wprowadzić nowe hasło.

Co w przypadku, gdy mój pies nie polubi nowej karmy?

Jeżeli Twój pies nie polubi naszej karmy, możemy wysłać Ci dodatkowe przepisy do wypróbowania. Możesz także starać się o zwrot pieniędzy, jeżeli podarujesz jedzenie schronisku.

Kiedy dotrą moje zamówienia?

Kliknij tutaj, by zobaczyć podsumowanie Twoich zamówień. Kiedy przesyłka zostanie wysłana, zobaczysz link do jej śledzenia – możesz też wtedy zapoznać się z przewidywanym terminem dostawy.

W jaki sposób mój plan zostanie rozliczony?

Tutaj możesz zobaczyć podsumowanie nadchodzących zamówień. Przed rozliczeniem i wysyłką otrzymasz powiadomienie e-mailem o każdym zamówieniu.

Czy mogę odwołać lub reaktywować moją subskrypcję, kiedy chcę?

Tak, możesz w łatwy sposób zatrzymać, odwołać lub reaktywować swoją subskrypcję, kiedy tylko chcesz. Kliknij tutaj, aby odwiedzić swoje Konto Klienta, by to zrobić.

Czy mogę zamówić przesyłkę pod inny adres?

Jak najbardziej! Możesz zmienić adres dostawy przy następnym zamówieniu w sekcji Szczegóły Wysyłki na swoim Koncie Klienta. Jeśli chcesz, aby kolejne zamówienia były wysyłane na Twój zwykły adres, po prostu zaktualizuj swoje dane ponownie, zanim kolejna porcja posiłków Twojego pupila będzie gotowa!

Co w przypadku, gdy podróżuję?

Karmienie pupila naszą karmą w podróży jest łatwe! Jeśli wolisz wysyłać jedzenie bezpośrednio do miejsca, w którym przebywasz, możesz w dowolnym momencie zmienić adres wysyłki na swoim Koncie Klienta, napisać do nas lub zadzwonić. Jeśli wolisz podróżować z jedzeniem, a ono akurat się kończy, po prostu przyspiesz dostawę, by karma dotarła, zanim wyjdziesz. Podczas podróży najlepiej jest przechowywać świeżą karmę w izolowanym pojemniku lub torbie wraz z kilkoma woreczkami lodu.

Pakowanie i Wysyłka

Jak działa wysyłka? Czy jest dostępna dla wszystkich miast?

Obecnie wysyłamy paczki do wszystkich miast w Polsce. Zgodnie z planami posiłków, nasi klienci otrzymują przesyłki ze świeżo przygotowanym jedzeniem wedle regularnego, elastycznego rozkładu. Plany są personalizowane tak, by odpowiadały potrzebom Twojego psa, a posiłki są pakowane w wygodny, ułatwiające serwowanie paczki. Jedzenie Twojego pupila jest dostarczane w chłodzących, przyjaznych środowisku pudełkach, dzięki którym karma jest bezpieczna. Dostawy są perfekcyjnie zaplanowane – możesz mieć pewność, że jedzenie nie skończy się przed czasem. Masz też możliwość dostosowania dostaw online kiedy tylko chcesz.

Skąd mam wiedzieć, czy karma jest bezpieczna do podania, kiedy już zostanie dostarczona?

Jeżeli paczka jest wciąż częściowo zamrożona i wszystkie pakunki są zimne w dotyku, karma jest gotowa i bezpieczna do podania lub ponownego zamrożenia.

Co w przypadku, gdy nie ma mnie w domu podczas dostawy?

Nic się nie dzieje! Odpowiednia izolacja i suchy lód utrzymują zamówioną przez Ciebie karmę w należytej temperaturze i bezpiecznych warunkach aż do 23:00 w dniu zamierzonej dostawy.

Gdzie mogę śledzić moją przesyłkę?

Kliknij tutaj, aby śledzić swoje zamówienie. Wysyłamy też powiadomienie e-mail z informacjami na temat każdej przesyłki.

Jak bardzo elastyczne są szczegóły i termin dostawy?

Bardzo! Możesz zmieniać adresy, przyspieszać i opóźniać wysyłkę, a także edytować ilość jedzenia, które wysyłamy. Będąc zalogowanym, możesz w łatwy sposób wprowadzać zmiany do swojego planu – w zależności od osobistych preferencji.

Jak bardzo przyjazne środowisku jest nasz sposób pakowania i dostawy?

Planeta dała nam psy, więc dbanie o nią to nasz priorytet. Pakując nasze przesyłki, myślimy o środowisku: kartonowe pudełka, w których karma jest dostarczana, podlegają recyklingowi. Każde z naszych opakowań jest stworzone z wolnych od BPA materiałów i jest nietoksyczne.